DOPROVODNÝ PROGRAM

Doprovodný program (zahrnut ve vložném) se uskuteční dne 23.5.2019 od 13:00 hodin. V případě zájmu se registrujte prostřednictvím konferenčního systému.
Program je následující:

 

Plavba lodí po Brněnské přehradě

Přehradní nádrž s rozlohou 2.52 km2 byla vybudována na řece Svratce v letech 1936-1940. Dnes je přehrada oblíbenou rekreační oblastí s pravidelnou lodní dopravou. Hladinu brázdí celkem šest "parníků", všechny lodě jsou na ekologický elektrický pohon.
Bližší informace/virtuální prohlídka

 

Pavilon Anthropos

Expozice o nejstarších dějinách osídlení Moravy i celého evropského kontinentu je tvořena 3 základními celky na jejichž tvorbě se podíleli naši přední vědečtí odborníci: "Morava lovců a sběračů" a "Nejstarší umění Evropy"  a "Paleolitické technologie". V druhé části pak divák nalezne aktuální poznatky z výzkumu evoluce člověka a počátků jeho kultury: "Genetika ve vývoji člověka", "Příběh lidského rodu", doplněné navíc představením chování a života člověku nejbližších tvorů – primátů, prezentované v části "Primáti naše rodina". Nově vybudovaná expozice nepřiblíží jen aktuální poznatky z výzkumů archeologie, antropologie, genetiky apod., ale přináší i interaktivní prezentace díky moderní audiovizuální technice a je obohacena řadou dioramat a rekonstrukcí prostředí i života paleolitických lovců a sběračů. Návštěvníci nepřijdou ani o oblíbenou rekonstrukci mamuta, který je navíc obklopen přirozeným přírodním prostředím.
Bližší informace: Pavilon Anthropos, video

 

Exkurze v Pivovaru Starobrno

Pivovar Starobrno stojí na stejném místě v ulici Hlinky nedaleko Mendlova náměstí již od roku 1872. Pivovarem provázejí kvalifikovaní průvodci, kteří turisty seznámí s dlouhou historií vaření piva na Starém Brně i v samotném pivovaru Starobrno. Informují o všech fázích výroby piva, tradiční technologii a kvalitních surovinách k jeho vaření. Návštěvníci si projdou varnu i prostory, kam ústí cylindrokonické tanky ke kvašení piva. Z ochozu si prohlédnou linku na vyfukování, plnění a balení PET lahví. Na závěr všechny čeká degustace v Pivovarské restauraci.
Bližší informace: Pivovar Starobrno

 

VIDA! Science centrum Brno - Zábavní vědecký park

VIDA! je zábavní vědecký park, kde na návštěvníky čeká na ploše bezmála 5000 m2 přes 150 interaktivních exponátů, jako jsou kolo na laně, větrná bouře, vodíková raketa, apod. Unikátní expozice je rozdělena do čtyř hlavních tematických sekcí: Planeta, Civilizace, Člověk a Mikrosvět. Součástí je i science show plná experimentů propojených do tematického celku v divadle vědy.
Bližší informace: VIDA!, video